Resultat Vårgårda 23/8 2015
BIS 1 och BIR KD
CH Oliwhistars Picasso Paint In Black äg, Marlene Hagblom, Älvsjö
2 BH CH Fädernegårdens Lille Frodo äg, Helena & Gunilla Knez, Ytterby
3 BH CH Royal Prints No Compares äg, Annika Stjärneving, Varberg
BIM
CH Picollo Teckel Bambina äg, Helena & Gunilla Knez, Ytterby
2 BT Långsjöns Athéna äg, Ingwor La Fleur, Ugglarp
3 BT Fädernegårdens Lilla Izabella äg, Helena & Gunilla Knez, Ytterby
BIS 2 och BIR SN
CH Öllmans Nosa äg, Inger Toompea, Hajom
2 BT Hårsås Fina Lill-Raisa äg, Inger Toompea, Hajom
3 BT CH Eiarö OP Anderson äg, Alf Andersson & Ingrid Cederholm, Onsala
4 BT CH Vilg’s Raisa äg, Inger Toompea, Hajom
BIM
Hårsås Faxe äg, Ulf Carlsson, Kungsbacka
2 BH Eiarö The Berzerker äg, Lena Friberg, Borås
3 BH Jämtesjöns Loffe Av Tess äg, Ulf Carlsson, Kungsbacka
4 BH Sjöhamras Quintus äg, Mattias Andersson, Dalstorp
BIS 3 och BIR KN
CH Peppersaint’s Tromb äg, Jessica Nilsson, Helsingborg
2 BH Your Choise On Track äg, Marie Hallberg, Stenkullen
3 BH Jägarhöjdens Viktor äg, Erik Svensson, Veddige
4 BH Peppersaint’s Vandal äg, Yvonne Pedersen, Östra Ljungby
BIM
Keski-maan Tara äg, Inari & Kimmo Kuisma, Finland
2 BT CH Peppersaint’s Tallyho äg, Kim Norlin & Eva Bermsjö, Klippan
3 BT Keski-maan Yavanna äg, Inari & Kimmo Kuisma, Finland
4 BT Lulås Trixa äg, Aron Andersson, Dalstorp
BIS 4 och BIR SK
Engstorps An Waltzing Matilda äg, Sonja Paulson, Vittsjö
BIR SD
Ellenborg’s Red River äg, Ann Lindhé, Nossebro
2 BH Kaapse Pracht Uut De Silkhoek äg, Desirée Grendel, Göteborg
BIM
CH Lamark Dusty äg, Alf Andersson & Ingrid Cederholm, Onsala
2 BT Ulvseth’s Fiona äg, Eva Hörnfeldt Ahlin, Sjöbo
3 BT Ellenborg’s Volga äg, Ulla Struxsjö, Horred
4 BT CH Sweetax Syster Svea äg, Ewa Brattstig, Vargön
BIR LN
Tranevangs NL Forever My Shadowtax äg, Lise-Lotte Schulz, Danmark
BIR LK
CH Doggside’s Princess Singoalla äg, Mari Salé, Kungälv
BIS Valp:
Minstemanns Final Fajita KD äg, Gunilla Engelsson, Göteborg
Bästa Junior
Eiarö The Berzerker äg, Lena Friberg, Borås
BIS Veteran
CH Fädernegårdens Lille Frodo äg, Helena & Gunilla Knez, Ytterby
Bästa Avelsklass
Lulås Trixa KN äg, Aron Andersson, Dalstorp
Bästa Uppfödare
Kim Norlin & Eva Bermsjö, Klippan - Kennel Peppersaint’s