Kennlar i vårt område

Klicka på kennelnamnet för att komma till hemsidorna

Strävhår Normal Tax

 

Barrsjöns Kennel     Hemsida

Peder Andreasson

Tel: 0320- 132 69

Mob: 0705- 11 22 64

E-post: info@barrsjon.se 

 

 

Hårsås Kennel    Hemsida

Inger Tompea

Tel: 0320- 420 65

Mob: 0706- 78 20 65

E- post: ingeriharsas@hotmail.com 

 

 

Knaltens Kennel

Bengt Stadig

Knalten

511 74 Skephult

Tel: 0320- 730 97

Mob: 0705- 57 30 97

E-post: bengt.stadig@telia.com

 

 

Kustfyrens kennel  Hemsida

Bo Sagvall

Tel: 0708- 79 29 98

E-post: sagvall@privat.utfors.se

  

 

 

Nordmarkens Hunters Kennel

Stefan och Anetthe Nilsson

Tel: 0320- 420 58

Mob: 0706- 99 39 43

E-post: nordmarkenhunters@hotmail.com

 

 

Vilgs Kennel    Hemsida

 

Lise-Lotte & Olof Gustafsson

Tel: 0320- 630 30

Mob: 0706- 30 30 18

E-post: gustafsson.lise-lotte@telia.com

 

Vicktoria Skoglund

Tel: 0346- 940 07

Mob: 0706- 79 45 37

E-post- rogard105@telia.com

 

Team Freja Kennel     www.teamfreja.se

 

Carina Hofling

Tele: 0761302670

E-post: carina@teamfreja.se

 
 
 

Mjörnvikens Kennel

 

Ninni & Lasse Gren

Mob. Ninni: 0703387414, Lasse: 0705359608

E-post.  ninnigren@hotmail.com

 

 

 

 

Strävhårig Normal och Dvärg Tax

 

Moniker Kennel  Hemsida

Tele: (0)73 760 7303

 

 

 

Korthårig Tax

 

Dihekas Kennel     Hemsida

Gunnar Furuvik & Helena Nilsson

Tel: 0320- 473 44

Mob: 0704- 37 62 60

E-post: hedhemshundcenter@swipnet.se

 

 

Korthårig Dvärg Tax

 

Fädernegårdens Kennel    Hemsida

Helena & Gunilla Knez

Tel, Helena: 0303- 934 74

Mob: 0708- 14 29 30

E-post: helena.knez73@gmail.com 

 

Tel, Gunilla: 0303- 923 60

Mob: 0706- 73 67 00

E-post: knez.gunilla@telia.com

 

 

Långhårig Normal Tax

 

 

Vilgs Kennel    Hemsida

 

Vicktoria Skoglund

Tel: 0346- 940 07

Mob: 0706- 79 45 37

E-post- rogard105@telia.com  

 

 Lise-Lotte & Olof Gustafsson

Tel: 0320- 630 30

Mob: 0706- 30 30 18

E-post: gustafsson.lise-lotte@telia.com